Prejsť na obsah

AKO SPRÁVNE MLIEŤ KÁVOVÉ ZRNÁ?

AKO SPRÁVNE MLIEŤ KÁVOVÉ ZRNÁ? - FutureCoffee.eu
AKO SPRÁVNE MLIEŤ KÁVOVÉ ZRNÁ? Každý jeden milovník kávy hľadá v tomto nápoji nielen povzbudenie tela, chuť, arómu, ale aj celkový zážitok z jej prípravy a konzumácie. Mletie kávy je jednou z najdôležitejších činností a všetci, čo milujú kávu, by ju mali vykonávať sami. Nič nenahradí pocit zo skvele pripravenej kávy samým sebou. Ak túto činnosť zvládnete, môžete si pripravovať svoje obľúbené druhy a nápoje sami doma.

AKO SPRÁVNE MLIEŤ KÁVOVÉ ZRNÁ?
Samotné mletie kávy nie je vôbec zložité. Všetko je to o správnych pomeroch. V dnešnej dobe sú k dispozícii najrôznejšie mixéry a mlynčeky, ktoré si s kávovými zrnami hravo poradia. Ak však chcete mať z mletia a prípravy kávy naozajstný zážitok, zvoľte manuálne pred tými automatickými. Pravda, automatické sú rýchlejšie, často sa však prehrievajú a kazia. 

AKO SPRÁVNE MLIEŤ KÁVOVÉ ZRNÁ? Časť 2.
Ak ste sa teda rozhodli pre nástroj na mletie, na rade je samotný proces mletia. Začnite tým, koľko kávy budete potrebovať. Rozličné nápoje vyžadujú rozličné množstvo kávy, my však použijeme všeobecný pomer – na 250 gramov/mililitrov vody použijeme 15 gramov kávových zŕn

AKO SPRÁVNE MLIEŤ KÁVOVÉ ZRNÁ? Časť 3.
Rozdiely robí aj použitie nielen rozličných zŕn, ale aj filtrov. Každé jedno spojenie vytvorí unikátnu masu kávy a vy si tak môžete zvoliť, či bude výsledná zmes úplné jemná alebo hrubšia. Napríklad filtre na aeropress sú tesné a zabezpečia veľmi jemnú kávovú zmes, ktorá zintenzívni chuť nápoja. Experimentovanie je na vás.AKO SPRÁVNE MLIEŤ KÁVOVÉ ZRNÁ? Časť 4.
Ak ste si už vybrali svoj typ kávy a všetko pripravili, stačí buď zapnúť mixér alebo mlieť mlynčekom ručne. Výsledkom bude jedinečná voňavá, chutná a najmä čerstvá kávová zmes, ktorá len čaká na to, kým z nej spravíte lahodný nápoj. Čas, ktorý investujete do mletia kávy sa vám rozhodne vráti v jej aróme a chuti.

Teraz, keď sa Vás niekto opýta AKO SPRÁVNE MLIEŤ KÁVOVÉ ZRNÁ? Už to budete vedieť...

Future odporúča: Mini elektrický mlynček na kávové zrná DEVISIB

Pridať komentár

Upozorňujeme, že komentáre musia byť pred publikovaním schválené

Limitovaná produkcia

Naša káva je limitovaná mesačne napraženými kilami

Zásada čerstvého praženia

Každé odoslané balenie obsahuje len čerstvo praženú kávu

Ste súčasťou komunity

Pri pití Future Coffee si naša komunita dobrosrdečných ľudí posiela energiu.

Expresné DPD dodanie

Všetko začne po prvej šálke ktorú môžete mať u Vás už od 24h