Prejsť na obsah

AKO VÁM MÔŽE KÁVA POMÔCŤ PRI BOLESTI

AKO VÁM MÔŽE KÁVA POMÔCŤ PRI BOLESTI - FutureCoffee.eu
AKO VÁM MÔŽE KÁVA POMÔCŤ PRI BOLESTI?
Ak z času na čas trpíš bolesťami hlavy, šálka kávy ti v boji proti nim môže pomôcť. Ale počkaj – neznamená to, že by si mal teraz piť jeden pohár za druhým! Všetko chce svoj čas a keď pochopíš, čo sa v tvojom tele deje pri bolestiach hlavy a po konzumácii kávy, týchto nepríjemnosti sa môžeš zbaviť raz a navždy. Nie je to teda iba babičkovský recept – káva naozaj funguje.
Prečo a AKO VÁM MÔŽE KÁVA POMÔCŤ PRI BOLESTI ?

Existujú dva názory na to, ako káva pomáha v boji proti bolestiam hlavy. Oba majú spoločného menovateľa – kofeín.

AKO VÁM MÔŽE KÁVA POMÔCŤ PRI BOLESTI? časť 2.
Prvý názor sa opiera o to, prečo bolesť vzniká a prečo pôsobí kofeín ako jej blokátor. Bolesti hlavy sa zvyčajne vyskytnú vtedy, keď telo vypúšťa adenosín. Tento prvok dráždi cievy, čo vedie k nepríjemnej bolesti. Kofeín, ktorý do seba dostaneš vypitím kávy, zablokuje produkciu adenosínu a pomôže cievam zotaviť sa. Tie už naďalej nie sú vystavované pôsobeniu tohto prvku a bolesť tak ustupuje do úzadia.

Adenosin
AKO VÁM MÔŽE KÁVA POMÔCŤ PRI BOLESTI? časť 3.
KOFEÍN AKO LIEK NA BOLESŤ HLAVY
Základom druhého názoru je množstvo štúdií vykonaných na kofeíne. Tieto ukazujú, že samotný kofeín zvyšuje účinnosť ostatných liekov a prípravkov proti bolesti a zlepšuje ich efektivitu v boji proti nej. Aj keď je kofeín účinnejší práve v spojení s ostatnými prípravkami, vie urýchliť odchod bolesti a uľaviť ti tak oveľa rýchlejšie. Aj to je dôvodom toho, že veľa blokátorov bolesti obsahuje práve tento dôležitý prvok.

AKO VÁM MÔŽE KÁVA POMÔCŤ PRI BOLESTI? časť 4.

Kofeín však nie je obsiahnutý iba v káve. Ideálnym riešením je hľadať ho aj v ostatných nápojoch a potravinách pred tým, ako siahneš po liekoch. Čokoláda, cola, čaj či kakao patria do skupín potravín a nápojov, ktoré ti pomôžu proti bolesti rovnako. Ak k nim pridáš aj šálku chutnej a výdatnej kávy, tvoje bolesti môžu zmiznúť skôr, ako naplno prepuknú.

Práve ste sa naučili AKO VÁM MÔŽE KÁVA POMÔCŤ PRI BOLESTI!

Pridať komentár

Upozorňujeme, že komentáre musia byť pred publikovaním schválené

Limitovaná produkcia

Naša káva je limitovaná mesačne napraženými kilami

Zásada čerstvého praženia

Každé odoslané balenie obsahuje len čerstvo praženú kávu

Ste súčasťou komunity

Pri pití Future Coffee si naša komunita dobrosrdečných ľudí posiela energiu.

Expresné DPD dodanie

Všetko začne po prvej šálke ktorú môžete mať u Vás už od 24h