Prejsť na obsah

5 dôvodov, prečo by ste si mali čerstvo pomlieť zrnkovú kávu namiesto kupovania mletej kávy

5 dôvodov, prečo by ste si mali čerstvo pomlieť zrnkovú kávu namiesto kupovania mletej kávy - FutureCoffee.eu

Káva je pre mnohých z nás dôležitou súčasťou nášho každodenného života. Pre niektorých je to prvá vec, ktorú si doprajú ráno, pre iných je to rituál na konci dňa. Bez ohľadu na to, aké káva zaujíma miesto v našom živote, jedna vec je istá! Chutná a kvalitná káva je pre nás všetkých dôležitá. Jedným z faktorov, ktoré majú veľký vplyv na chuť a kvalitu kávy, je to, ako je káva pripravená. Jednou z najlepších možností je čerstvo pomletá zrnková káva.

V nasledujúcom blogu sa pozrieme na niektoré z hlavných benefitov čerstvo pomletej zrnkovej kávy a prečo by ste si mali radšej vybrať túto možnosť namiesto zabalejnej mletej kávy.

  1. Lepšia chuť

Jedným z hlavných dôvodov, prečo si ľudia zvyknú vyberať čerstvo pomletú zrnkovú kávu, je lepšia chuť. Zrnková káva má prirodzenú ochranu proti oxidácii, ktorá pomáha udržiavať jej čerstvosť a chuť. Na druhej strane, zabalená mletá káva má sklon strácať chuť a kvalitu rýchlejšie, pretože jej povrch sa vystavuje kyslíku vo vzduchu, čo vedie k oxidácii.

  1. Lepšia kontrola nad mletím

Ďalšou výhodou čerstvo pomletej zrnkovej kávy je, že máte väčšiu kontrolu nad mletím. Pri mletí kávy si môžete vybrať jemnosť mletia, ktorá najlepšie vyhovuje vašim preferenciám chuti kávy alebo vašej metóde prípravy, ako napríklad french press alebo moka konvička. Na druhej strane, zabalená mletá káva má obmedzené možnosti používania, ktoré často nevyhovujú každému typu prípravy.

  1. Výhody Future Coffee zrnkovej kávy

Future Coffee je značka kvalitnej zrnkovej kávy, ktorá má svoje vlastné unikátne balenie, ktoré pomáha udržiavať jej sviežosť a kvalitu. Balenie obsahuje integrovaný filter, ktorý chráni kávu pred kyslíkom a vlhkosťou a udržiava ju čerstvú po dlhú dobu. Navyše vo Future Coffee sa snažíme pracovať len s najkvalitnejšími zrnami, čo zaručuje skvelú chuť a kvalitu.

  1. Zdravotné výhody

    Čerstvo pomletá zrnková káva obsahuje viac antioxidantov a živín ako zabalená mletá káva, ktorá môže stratiť svoje živiny počas dlhodobého skladovania. Kávové zrná sú bohaté na kyselinu chlorogénovú, ktorá má silné antioxidačné vlastnosti a môže pomôcť pri ochrane pred niektorými chorobami. Okrem toho, čerstvo pomletá káva môže pomôcť s rýchlejším metabolizmom a zvýšenou energiou, čo vám môže pomôcť pri koncentrácii a výkone počas celého dňa.

V záverečnej úvode môžeme teda povedať, že si čerstvo pomletá zrnková káva prináša niekoľko benefitov. Okrem skvelej chuti a kvality vám umožňuje kontrolu nad mletím. Ak si vyberiete Future Coffee zrnkovú kávu, môžete tiež očakávať vynikajúcu chuť a kvalitu. Preto by ste mali zvážiť, či si nezvýšite chuťové potešenie a zároveň neprinášate prospech svojmu zdraviu a planéte tým, že si budete čerstvo mlieť vlastnú zrnkovú kávu.

Objednajte si svoj prvý elektrický mlynček TU: https://futurecoffee.eu/collections/produkty/products/elektricky-mlyncek-na-kavove-zrna

Pridať komentár

Upozorňujeme, že komentáre musia byť pred publikovaním schválené

Limitovaná produkcia

Naša káva je limitovaná mesačne napraženými kilami

Zásada čerstvého praženia

Každé odoslané balenie obsahuje len čerstvo praženú kávu

Ste súčasťou komunity

Pri pití Future Coffee si naša komunita dobrosrdečných ľudí posiela energiu.

Expresné DPD dodanie

Všetko začne po prvej šálke ktorú môžete mať u Vás už od 24h